30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

BAŞKAN TEKİN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

e-Posta Yazdır PDF

Belediyemizin, 1050 Evler semtindeki İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yan yolu ve üzerindeki Dr. Muammer Aksoy Caddesi ile Hasan Tahsin Sokak ve Yıldıztepe Sokak ve bağlantı yollarındaki yol bakım onarım, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Nuri Tekin, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası yan yolunda yol bakım, onarım, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, "Çok bozuk olan bu yolu zeminini tesviye ederek altyapısını da yapmak suretiyle parke kapladık. Ayrıca kaldırımını da yaptık. Yine bu yol güzergahında da çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Yine, Dr, Muammer Aksoy Caddesi, Hasan Tahsin Sokak ve Yıldıztepe Sokak ile bu cadde ve sokaklara bağlantı yollarının bakım ve onarımını yapıyoruz. Ara bağlantı yollarını genişletiyoruz. Ayrıca, yolların kaldırımlarını yapıp, yol güzergahlarında da çevre düzenleme çalışması yapıyoruz. Özer Yazıcı Camii ve çevresindeki ormanlık alanda orman içi temizlik çalışmaları yaptık. Bu alanı da, taraçalı oturma alanlarıyla piknik ve mesire alanı olarak halkımız hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Kısacası, bu bölgede geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. " dedi.
Belediye Başkanımız Nuri Tekin, mahalle sakinleriyle de sohbet ederek, istek ve önerilerini dinledi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIRLANIYOR

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, mezarlıklarda bayram hazırlıklarını sürdürüyor.

Mezarlıklardaki çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Tepeköy mezarlığında da yol genişletme, yol bakım onarım ve temizlik çalışmaları yapıldığını ifade ederek, "Bu mezarlığımızda da çok geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Yolları genişletiyoruz, yolların bakım ve onarımını da yapacağız. Ayrıca mezarlık içinde de temizlik çalışmaları yapacağız. Tüm mezarlıklarda bozuk kırık olan tüm mezar taşlarını onarıyoruz. Sahipsiz mezarları da, mezar taşlarıyla belirgin hale getiriyoruz. " dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

SAHİLDE KÖY YAŞAMINDAN ESİNTİLER

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi’nin Sahil Ailepark’ta montajına başladığı köy yaşamını simgeleyen heykeller, sahile görsel bir güzellik kazandırırken, vatandaşların da ilgisini çekiyor.

Belediye Başkanımız Nuri Tekin, köy yaşamını simgeleyen çift süren adam ve gözleme açıp ekmek yapan köylü kadınları heykellerinin sahildeki parka farklı bir görsel zenginlik kazandırdığını ifade ederek, “Bunun yanında, yeni yaptığımız çocuk oyun grubu parkını da çizgi film kahramanlarının heykelleriyle süslüyoruz. Amacımız, bu alanı her yönüyle çok güzel bir eğlenme, dinlenme ve spor alanı yapmak. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

ŞENLİKLER KISA SÜRELİĞİNE ERTELENDİ

e-Posta Yazdır PDF

BATURKENT SİTESİ'NDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

e-Posta Yazdır PDF


Belediyemizin Karşıyaka Mahallesi Baturkent Sitesi'nde yol bakım ve onarım çalışmaları sürüyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Nuri Tekin, zemininin gevşek olmasından dolayı Baturkent Sitesi'nde yol yapım çalışmasına ancak başlayabildiklerini belirterek, "Baturkent Sitesi'nde bakım ve onarımını yaptığımız yolun zeminini iyice sağlamlaştırdıktan sonra çalışmalara başlayabildik. Biz hizmetlerimizin kalıcı olmasına büyük önem veriyoruz. Onun için, bazen çalışmalar uzun sürebilir, hizmetlerde gecikme olabilir. Bu da, hizmetin kalıcı olmasına önem vermemizden kaynaklanıyor. Eğer, bozuk olan yolun zemini ve altyapısı sağlam değilse, yapıldığında tekrar bozulma ihtimali var ise, biz önce zemini ve altyapıyı sağlamlaştırıyoruz. Sağlamlaştırılan zemin üzerine de kalıcı bir çalışma yapıyoruz." dedi.

Sayfa 4 / 45