ESNAF ODASI VE KIZILAY DERNEĞİ'NDEN ZİYARET

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e “kutlama” ve “hayırlı olsun” ziyaretleri sürüyor.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, bugün de çok sayıda vatandaşın yanı sıra Kızılay Derneği Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ve dernek yöneticileri ile, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç  ve Oda yöneticilerini ağırlayarak tebrikleri kabul etti.

Ziyaretlerinden ve iyi dileklerinden dolayı Dernek ve Oda yöneticilerine teşekkür eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Sizlerin de destekleriyle ilçemize hep beraber hizmet edeceğiz. Yapacağımız hizmetlerde sizlerin de fikirlerini ve önerilerini alacağız. En nitelikli ve mümkün olduğunca toplumun tüm kesimlerini memnun eden hizmetleri esas alacağız. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

DOLGU ALANINA YÜRÜYÜŞ YOLU

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, Taşbaşı mevkiindeki deniz dolgu alanına yürüyüş yolu yapım çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Taşbaşı mevkiindeki deniz dolgu alanına, bütün çevresini kapsayacak şekilde uzun bir yürüyüş yolu yapılacağını, ayrıca üst yapısı yapılmayan boş alanın zemininin de tesviye edileceğini bildirdi.

Alaplı’da vatandaşların yürüyüş yapabileceği alanlar olmadığını belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Taşbaşı mevkiindeki deniz dolgu alanının çevresine öncelikle uzun mesafeli bir yürüyüş yolu yapacağız. Yani yürüyüşe çıkan vatandaş, deniz dolgu alanını bir baştan diğer başa kadar yürüyebilecek. Bunun yanında, mevcut boş alanın zemini de ileride yapacağımız üst yapı çalışmalarına hazır olması amacıyla tesviye ediyoruz. Çalışmalara iki iş makinesiyle başladık. Boş alanı da önümüzdeki zaman sürecinde üst yapıyla donatacağız. Ailelerin buradaki alanda rahatça dolaşabilmesini istiyoruz. Bu nedenle vatandaşımızı rahatsız eden bir takım olumsuzlukların önlemini de alacağız. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

MAHALLE ARALARI GÜZELLEŞİYOR

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, Yeni Siteler Mahallesi’ndeki sokaklarda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni Siteler İncivez yolu üzerindeki sokakta devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, üç katlı apartmanların yoğun olduğu bu sokakta istinat duvarlarının üzerine ferforje korkuluklar ve apartmanlara çıkış merdivenleri yapıldığını bildirdi. Bu mahallelerin ihmal edilmiş olduğunu tespit ettiğini belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Bu mahalledeki sokak aralarına gözlemlediğimiz kadarıyla uzun süre belediye hizmeti yapılmamış. Şimdi biz bu ihmal edilmişlikten kaynaklanan eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Öncelikle, oldukça yüksek olan istinat duvarlarına ferforje korkuluk yapıyoruz. Ayrıca, bu istinat duvarlarına, belirli mesafelerde çıkış merdivenleri yapıyoruz. Amacımız, vatandaşımızın apartmanına kolayca ulaşabilmesini sağlamak. Yine, buralardaki ve diğer mahallelerimizdeki sokak aralarında zemin düzenleme çalışmaları yapacağız. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

MUHTARLAR DERNEĞİ VE SGK’DAN ZİYARET

e-Posta Yazdır PDF

Belediye Başkanımız Nuri Tekin’e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Belediye Başkanımız Nuri Tekin’i bugün de çok sayıda vatandaşın yanı sıra Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ve Yönetim Kurulu üyeleriyle,  Sosyal Güvenlik Kurumu Alaplı Şubesi yöneticileri ziyaret ettiler.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

İLK RÖPORTAJ ÖĞRENCİLERLE

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilk röportajını okul gazetesi için öğrencilere verdi.

Atatürk İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencileri, velileri ve öğretmenleri nezaretinde Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ederek, okul gazetesi için röportaj yaptılar. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Nuri Tekin, özellikle çocukların hoşça vakit geçirebilmelerine büyük önem vereceklerini belirterek, çocuk parklarında yeni düzenlemeler yapılacağını ayrıca, çocuk sinema salonu ve çocuk tiyatro salonu açmayı planladıklarını bildirdi. Özellikle Taşbaşı mevkiindeki deniz dolgu alanının iyi değerlendirileceğini ve ağırlıklı olarak çocuklara yönelik eğlence alanları kurulacağını belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Çocuklarımız için eğlence alanlarının ihmal edildiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, çocuklarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri tesisler ve oyun alanları kuracağız.  Şehir merkezinde ve mahalle aralarında bulunan çocuk parklarını oyun araç ve gereçleriyle yeniden düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz festivallerde çocuk eğlencelerine ayrı bir yer vereceğiz. Ayrıca, çocuk şenlikleri düzenleyeceğiz. Yetişkinler için de ayrıca yürüyüş yolları yapacağız ve uygun alanlara fitness denilen sağlıklı yaşam araç gereçleri koyacağız. “ dedi.

Çocukların bir toplumun geleceğinin teminatı olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Çocuklarımızın, öğrencilerimizin iyi yetişmesi ve topluma yararlı birer birey olabilmeleri hepimizin ortak sorumluluğu. Onların iyi yetişmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Okullarımıza da elimizden gelen desteği vereceğiz. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

TÜRK METAL VE GÜLÜÇ BELEDİYESİ'NDEN ZİYARET

e-Posta Yazdır PDF

3 Nisan Perşembe günü görevine başlayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e kutlama ziyaretleri sürüyor.

Belediye Başkanı Nuri Tekin’i, çok sayıda vatandaşın yanı sıra bugün de Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Gülüç Belediye Başkanı  Mustafa Gökhan Demirtaş ve Belediye Meclisi üyeleri ziyaret ettiler.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i tebrik ederek başarılar diledi.  Alaplı Belediye Başkanı Tekin’in başarılı olacağından kuşkusu olmadığını belirten Odabaş, “Yeni bir ekip ve yeni bir heyecanla Alaplı Belediyesi’nin çok güzel hizmetler vereceğine inanıyoruz. Biz de, başarılı olmanız için elimizden gelen desteği vereceğiz. “ dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ve sendika yöneticilerine teşekkür etti.

Gülüç Belediyesi’nin yeni dönem Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş da, Alaplı Belediye Başkanı Tekin’i tebrik ederek başarılar diledi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Gülüç Belediye Başkanı Demirtaş ve Belediye Meclisi üyelerini tebrik ederek, başarılar diledi. Başkan Tekin, çevre belediyelerle karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmaya önem vereceklerini belirterek, “Hepimizin amacı, yöremize ve bölgemize hizmet etmek. İhtiyaç olduğunda birbirimizle yardımlaşarak hizmet kalitemizi daha da yükseltiriz. “ dedi.

Ziyaretlerde, Belediye Meclisi üyeleri de hazır bulundu.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

NOT: HABER METİNLERİYLE İLGİLİ AYRINTILI FOTOĞRAF GALERİSİNE BELEDİYEMİZİN FACEBOOK HESABINDAN (www.facebook.com/alapli.bel.tr) ULAŞİBİLİRSİNİZ.

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

e-Posta Yazdır PDF

Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenler ve etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlamalar kapsamında, bugün de Atatütürk Anıtı'na çelenk konularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'mız okundu. Çelenk koyma töreninde Belediye Başkanımız Nuri Tekin de hazır bulundu.

Sayfa 40 / 42