KUTLAMA ZİYARETLERİ

e-Posta Yazdır PDF

İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak 3 Nisan Perşembe günü düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başlayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e kutlama ve hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

İki gündür ziyaretçi akınına uğrayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i, bugün de Saadet Partisi Alaplı İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, partinin Belediye Başkan Adayı Tuğsal Çetin ve Belediye Meclisi adayları ziyaret etti.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Saadet Partisi yöneticilerine ve adaylarına teşekkür etti. Alaplı’ya hep beraber hizmet edeceklerini belirten Belediye Başkanı Tekin, “Demokratik yarış bitti, şimdi hep beraber ilçemize hizmet etme zamanı.  İnşallah, ilçemize güzel hizmetler yapacağız ve daha yaşanabilir bir Alaplı inşa edeceğiz. “ dedi.

Saadet Partisi heyeti de Belediye Başkanı Nuri Tekin’i kutlayarak, başarılar diledi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

İLK MECLİS TOPLANTIMIZ YAPILDI

e-Posta Yazdır PDF

Belediyemizin, 2014-2019 dönemi ilk Belediye Meclisi toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanımız Nuri Tekin başkanlığında Belediye Meclisi salonunda yapılan ilk meclis toplantısında, Meclis içi görev dağılımı da yapıldı.

Kapalı ve gizzi oylamayla yapılan seçimlerde, yeni dönemin ilk yılındaki Meclis içi görev dağılımı şu şekilde oluştu:

ALAPLI BELEDİYE MECLİSİ GÖREV DAĞILIMI

MECLİS BAŞKANVEKİLİ  1. ÜYESİ :

Nursev AKDENİZ

MECLİS BAŞKANVEKİLİ 2. ÜYESİ :

Emine UYSAL

MECLİS KATİPLİĞİ ASİL ÜYELERİ:

Emine UYSAL

Melek BOZKURT

MECLİS KATİPLİĞİ YEDEK ÜYELERİ:

Ramazan AKDENİZ

Recep ERDOĞAN

ENCÜMEN ÜYELERİ:

Hakan UYSAL

Ramazan AKDENİZ

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ:

Recep ERDOĞAN

Yüksel KOÇAK

Ramazan AKDENİZ

Nursev AKDENİZ

Abdullah ATEŞ

İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ :

Yaşar ÇEVİK

Emine UYSAL

Hakan UYSAL

Yaşar KARACAN

Recep ERDĞAN

ZONGULDAK TURİZM ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ ÜYESİ:

Ramazan AKDENİZ

İL ÖZEL İDARE VE BELEDİYELER ÇEVRE ALTYAPI TEMEL HİZMETLER BİRLİĞİ ASİL ÜYESİ:

Hakan UYSAL

İL ÖZEL İDARE VE BELEDİYELER ÇEVRE ALTYAPI TEMEL HİZMETLER BİRLİĞİ YEDEK ÜYESİ:

Abdullah ATEŞ

Bu arada toplantıdan önce Belediye Başkanımız Nuri Tekin ve Belediye Meclisi üyelerimiz, hep beraber Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundular.  İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle sona eren çelenk koyma töreninin ardından yapılan Belediye Meclisi toplantısının bitiminden sonra Belediye Başkanımız  ve Belediye Meclisi üyelerimiz yine hep beraber Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ı makamında ziyaret ettiler.

MEKANLARI CENNET OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediye Başkanı olarak görev yapmış merhum belediye başkanlarının kabirlerini ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okutturup dua etti.

Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Çevik ile birlikte kabri  Osmanlı Köyü Aile Mezarlığında bulunan, 1966-1969 yılları arasında görev yapmış Alaplı Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkanı merhum  Eyüp Yaman, kabri Alaplı Şehir Mezarlığında bulunan 1969-1973 yılları arasında görev yapmış merhum Fahrettin Yazgan ve kabri  Büyük Tekke Köyü Aile Mezarlığında bulunan 1984-1986 yılları arasında görev yapmış merhum Ahmet Zeki Atalay’ın kabirlerini ziyaret eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediyesi Din Görevlisi Hüseyin Yılmaz’ın okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından dua etti.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, merhum belediye başkanlarının, Alaplı’ya büyük hizmetlerinin bulunduğunu belirterek, kendilerini rahmet ve şükranla andıklarını bildirdi. Bugüne kadar Alaplı Belediyesi’nde görev yapmış tüm belediye başkanlarının ilçeye önemli hizmetler verdiklerini belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Bir kez daha ebediyete intikal etmiş belediye başkanlarımızı, belediye meclisi üyelerimizi, belediye personelimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Sağ olan belediye başkanlarımıza, belediyemizde görev yapmış belediye meclisi üyelerimize ve belediye personelimize de bir kez daha teşekkür ediyor,  uzun ömürler ve aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum. Onları her zaman saygıyla ve şükranla anacağız.  “ dedi.

 

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

YABANİ BİTKİLER TEMİZLENİYOR

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, şehir merkezinde özellikle yol güzergahlarındaki kaldırım kenarlarında yoğunlaşan  yabani bitkileri temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yol kenarlarındaki bazı alanlarda yoğun bir şekilde yabani ot ve bitkilerden oluşan çalılıkların bulunduğunu belirterek, bu alanların tırpan yapılmak suretiyle temizlendiğini bildirdi. Belediye Başkanı Tekin, bBu alanların toprak serilmek suretiyle yeşillendirileceğini de sözlerine ekledi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN TEŞEKKÜR MESAJI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yazılı bir açıklama yaparak, Alaplı halkına teşekkür etti.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı halkına hitaben yayınladığı mesajında şöyle dedi:

Değerli hemşehrilerim,

Karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı, seviyeli, demokrasinin ilkelerine uygun bir seçim kampanyasının ardından, sizler büyük desteklerinizle 30 Mart Pazar günü Alaplı Belediyesi’nin yönetimine bizi görevlendirdiniz.

Bize oy veren, oy vermeyen ayrımı yapmaksızın, seçimlere yüksek bir katılım sağlayarak demokrasinin güzelliğini yansıtan siz değerli hemşehrilerime,  bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi ve sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Seçim bitti; bizler artık bize oy vereniyle, vermeyeniyle, sandığa gideniyle, gitmeyeniyle, tüm Alaplı’nın belediye başkanı ve belediye meclisi üyeleriyiz. Sorumluluğumuzun ve üzerimize aldığımız yükün bilincindeyiz. Siz değerli hemşehrilerimin de yönetime katılımıyla, dürüst ve şeffaf bir şekilde inşallah hep beraber güzide ilçemize hizmet edeceğiz. Hep beraber daha yaşanabilir, sizlerin yaşamaktan  keyif duyacağı bir Alaplı tesis edeceğiz.

Kıymetli hemşehrilerim,

Şundan emin olunuz ki, bize duyduğunuz güveni ve desteği boşa çıkarmamak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. İnşallah, yine sizlerin desteğiyle verdiğimiz sözleri öncelik sırasına göre tek tek yerine getireceğiz. Bunun yanında, ortaya çıkacak yeni hizmet ihtiyaçlarını  gidermenin de arayışı içinde olacağız. Tüm bunları yaparken gücümüzü de yine sizlerin desteğinden alacağız.

Şahsım ve ekibim adına; seviyeli ve olgun bir şekilde demokratik yarışa katılan tüm siyasi partilerimize ve onların adaylarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu bir hizmet edebilme yarışıydı ve bu yarış demokrasinin ruhuna uygun bir şekilde sona erdi. Biz, seçim kampanyası döneminde olduğu gibi bugün de herkesle dostluk ve kardeşlik duygularımızı muhafaza ediyoruz. Herkesin de bu yaklaşım içinde olacağından kuşku duymuyoruz.

Şahsım ve Belediye Meclisi üyelerim adına; seçim kampanyası süresince bizi bir an olsun yalnız bırakmayan, gecesini gündüzüne katan, gücümüze güç katan yol arkadaşlarıma, can dostlarıma; bize oylarıyla, gönülleriyle  destek veren ve bize yakın ilgisini , sevgisini hiç esirgemeyen, bunun yanında bize oy desteği vermese de, bizi dostça, muhabbetle  karşılayan, hür iradesini ortaya koyarak demokrasi kültürüne katkıda bulunan tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi ve sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Daha güzel bir Alaplı hepimizin ortak hedefidir. Bu hedefimize hep beraber ulaşacağımıza olan inancımla, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ GÖREVİNE BAŞLADI

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Alaplı Belediye Başkanı seçilen Nuri Tekin, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, devir teslim töreninden önce Belediye binası önünde partililer ve vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Rozetini çıkardığını ve bundan sonra kendisine oy veren, oy vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu belirten Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Biz başlangıçtan beri söylüyoruz. Bizim tek sevdamız var; o da Alaplı. Biz önümüze bakacağız. Alaplı’yı ne kadar ileriye götürebiliriz, hep beraber ona bakacağız. Alaplı’yı güzel ve yaşanabilir bir hale getireceğiz. “  dedi.

Mutevazı bir şekilde seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Nuri Tekin, “Karşılıklı birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir dayanışma içerisinde güzel bir seçim dönemi geçirdik. Ve Allah’ın takdiri, sizlerin de desteğiyle bu seçimi kazandık. Hemen çalışmalara başlayacağız. Çünkü, Alaplı bizden hizmet bekliyor. “ dedi.

CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun da konuşmasında, uzun bir aradan sonra tekrar Alaplı’da seçimi kazandıklarını hatırlatarak, “Bizi destekleyen, desteklemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi artık Alaplı’ya hizmet etme zamanı. “ dedi.

Belediye önünde düzenlenen törenin ardından devir teslim töreni yapıldı. Devir teslim törenine Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile her iki partinin yeni dönem Belediye Meclisi üyeleri,  CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle kalabalık bir partili topluluğu katıldı. Görevi yeni dönem Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e devreden önceki dönem Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, seçimlerin demokrasi şenliği olduğuna işaret ederek, “Sandıktan çıkan her sonucu saygıyla karşılamak gerekir. Alaplı’da halk iradesini sizden yana kullanmıştır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Alaplı’yı da, belediyemizi de en iyi şekilde idare edeceğinize canı gönülden inanıyorum. Her belediye başkanı elinden geldiğince hizmet etmeye çalışır. Bugüne kadar tüm belediye başkanları hizmet etti, sizin de en iyi şekilde hizmet edeceğinize yürekten inanıyorum. 5 yıllık çalışma döneminde sizlere başarılar diliyorum. Biz yine buradayız. Eğer bize bir görev düşerse, biz de her zaman yanınızda oluruz. “ dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, bugüne kadar Alaplı’da görev yapan tüm belediye başkanlarının Alaplı’ya hizmetleri olduğunu belirterek, “ Hepsine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Beş yıl süreyle siz belediye başkanı ben de belediye meclisi üyesi olarak beraber görev yaptık. Zaman zaman ufak tefek meseleler olsa da büyük bir sıkıntıya girmedik. Güzel bir çalışma dönemi geçirdik. Talip olduğumuz hizmete vatandaşımız bizi takdir etti. Size, bugüne kadar yaptığınız hizmetlerden dolayı Alaplı halkı adına, şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum. Sizin bilgi ve deneyimlerinizden her zaman yararlanacağız. Her zaman başımızın üzerinde yeriniz var. Siyaseten farklı düşüncelere sahip olsak da, bugüne kadar olan dostluğumuz bundan sonra da devam edecektir. Artık seçimler geride kaldı. Alaplı’ya bundan sonra inşallah hep beraber hizmet edeceğiz. “ dedi.

Konuşmaların ardından önceki dönem Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Belediye Meclisi üyesi olarak hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e ve önceki dönem Belediye Meclisi Üyesi yeni dönem İl Genel Meclisi Üyesi Serdar Akyol’a teşekkür plaketi takdim etti.

Devir teslim töreninin ardından Belediye Başkanı Nuri Tekin, önceki dönem Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu uğurladı.

Bu arada, devir teslim töreninin ardından Zonguldak Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk, Belediye Başkanı Nuri Tekin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Nuri Tekin’i bir kez daha tebrik eden Haberal ve Köktürk, başarılar dilediler.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

Sayfa 40 / 40