60 ÇOCUK ŞÖLENDE BULUŞTU

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi 17. Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında, 1-3 Ağustos tarihleri arasında gruplar halinde sünnet ettirilecek 60 çocuk bugün sünnet kıyafetleri giydirilerek eğlendirildi.

Sünnet olacak çocuklar kıyafetlerini giydikten sonra önce Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i, ziyaret ettiler.  Sünnet aracıyla birlikte şehir içinde gezdirilen sünnet çocukları aileleriyle birlikte Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar’ı da ziyaret ettiler. Alaplı Kaymakamı Çağlar sünnet çocuklarına hediyelerini verip, artık erkekliğe ilk adımı attıklarını belirterek vatana, millete hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini diledi.

Alaplı Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törende ise Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kaymakam Altuğ Çağlar ve diğer protokol üyeleriyle birlikte sünnet çocuklarına hediyelerini verdi. Törenin açılışında konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sünnet şöleninde düzenlenmesi planlanan eğlenceleri 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi ve sonrasındaki süreç nedeniyle iptal ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki yıl inşallah daha güzel bir ortamda, coşkulu bir eğlenceyle gerçekleştireceğiz. Darbe mağduru bir ailenin ferdi olarak 15 Temmuz’daki darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerimle, acil şifalar diliyorum.  Erkekliğe ilk adımı atan tüm sünnet çocuklarımızın ileride vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar olmalarını diliyor, ailelerine de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.“ dedi.

Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da konuşmasında 15 Temmuz’daki darbe girişimini kınayarak başladığı konuşmasında, sünnet çocuklarının önümüzdeki günlerde sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atacaklarını belirterek, “Bu çocuklarımız artık adam oluyorlar. İnşallah onların damatlıklarını da göreceğiz. “ dedi.

Konuşmaların ardından Müftü Mehmet Bektaş, hayır duası okudu. Sünnet şöleni, lunaparkta çocukların eğlendirilmesiyle sona erdi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

HALİSDEMİR İSMİYLE YAŞAYACAK

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, 15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişimi akşamı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci generali alnından vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in  ismini bir sokağa vererek yaşatacak.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı büyük bir vatanseverlik göstererek demokrasinin sembolü haline geldiğini, bu nedenle ismini bir sokağa vererek yaşatacaklarını bildirdi. Darbe girişiminin yaşandığı ilk gün yaptığı açıklamada ifade ettiği gibi, birlik ve beraberliğin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, din ve vicdan hürriyetinin en büyük teminatının laik, demokratik sosyal hukuk devleti olduğunu bir kez daha tekrarlayan Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Darbelerin, gerek bireysel ve gerekse kurumsal olarak  en çok acısını çekmiş bir siyasi geleneğin  temsilcisi olarak, darbeye karşı durmanın herkesin ortak sorumluluğu olması gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Darbe acı, gözyaşı, kan demektir, özgürlüklerin kısıtlanması, geriye gidiş demektir. Bunun bilincinde olan kahraman vatan evladı Ömer Halisdemir, darbeci generali alnından vurarak Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın darbeciler tarafından ele geçirilmesine mani olmuş, kendisi de şehit olarak demokrasi tarihine geçmiştir. Astsubay Başçavuş Halisdemir’e, bu kutsal mücadelede hayatını kaybeden asker, polis ve tüm demokrasi şehitlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum. Ayrıca, yaralı asker, polis ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Halkımız, onları hiç unutmayacak ve aziz hatıralarını her zaman yaşatacaktır. Biz de bu anlamda Alaplı Belediyesi olarak, ülkemiz için canını veren vatan ve demokrasi şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatmak için Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini ilçemizde bir sokağa vereceğiz. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

TAKSİCİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı’daki Birlik Taksi çalışanları Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ederek, çiçek takdim edip, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Birlik Taksi çalışanları, Taksi duraklarının çevresine yapılan çevre ve zemin düzenlemesiyle kendilerinin hizmet kalitesinin de artırıldığını belirterek, “Taksi durağımızın çevresi gerçekten çok güzel oldu. Bu alanda, kalıcı bir hizmet yapıldı. Sadece, taksi durağımızın çevresine değil ilçemizin her noktasına çok güzel hizmetler yapılıyor. Herkes yapılan bu hizmetlerden memnun. Tüm Birlik Taksi çalışanları ve müşterilerimiz adına size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyoruz. “ dediler.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, bu alanda çevre ve zemin düzenleme hizmeti yapılmasının uzun süre önce planlandığını belirterek, “Aciliyet sırasına göre, ilçemizin her noktasına hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Halkımıza hizmet etmek bizim asli görevimiz. Halkımızın memnuniyeti bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Bu nazik ziyaretiniz için ben de sizlere teşekkür ediyorum. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

PLAJLARIMIZ TEMİZ ÇIKTI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Toplum Sağlığı Merkezi’nin Alaplı Belediye Plajı ve Kocaman Plajı’ndan aldığı yüzme suyu numunelerinin Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda yapılan analizleri neticesinde, her iki plaj için de  “Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği’ne göre uygundur” raporu verildi.

Her iki plaj bölgesinden 29 Haziran tarihinde  alınan yüzme suyu numunelerinin laboratuvarda yapılan analizlerinde, insan sağlığını tehdit edici bir unsura rastlanmadı. Enterokok/fekal streptococ, fekal koliform bakteri ve koliform bakteri değerleri üzerinden yapılan mikrobiyolojik analizlerde değerler, mevzuatta belirtilen en üst limitin çok altında çıktı.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

KINAMA

e-Posta Yazdır PDF

Dün akşam ülkemizde, Türk Silahlı Kuvvetleri’miz mensubu bir grup askerin kalkışması sonucu maalesef polis, asker ve sivillerden oluşan yaklaşık 90 vatandaşımız şehit olmuştur. Bu olay millet olarak hepimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır.

“Darbe girişimi” de diyebileceğimiz, TSK mensubu bir grup askerin bu akıllara durgunluk veren kalkışmasını şiddetle kınıyoruz. Demokrasiye darbe vurmayı amaçlayan bu kalkışma, emniyet güçlerimizin, askerlerimizin, siyasilerimizin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizin ve her şeyden önemlisi halkımızın tüm dünyaya örnek olacak duyarlılığıyla önlenmiş ve daha fazla üzücü sonuçların ortaya çıkmasına mahal verilmemiştir. Bu tür kalkışma ve darbe girişimlerinin demokrasilerde yeri yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, tarifi Anayasa’da da belirtildiği üzere Laik, Demokratik Hukuk Devletidir. Milletimizin bölünmez bütünlüğünü amaçlayan bu yönetim yapısını ortadan kaldırmaya yönelik her türlü girişimin başarılı olması mümkün değildir. Demokrasi, tek dayanak noktamızdır. Demokrasiden başka çözüm yolu da yoktur.

Ülkemizin tarihine kara bir leke vuran bu kalkışmayı bir kez daha şiddetle kınıyor, olaylarda hayatını kaybeden polis, asker ve sivillerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.

 

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR'A KUTLAMA

e-Posta Yazdır PDF

Belediye Başkanımız Nuri Tekin, Çanakkale'de oynanan final maçında Kızılcabölükspor'u yenerek TFF Birinci Lig'e yükselen Zonguldak Kömürspor'u kutladı.

Kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanımız Nuri Tekin, "Eski günlerine dönüş yolunda önemli bir başarı yakalayan Zonguldakspor, inanıyoruz ki, 2.Lig'de de başarılı olarak tekrar asıl yeri olan Süper Lig'deki yerini alacaktır. " dedi.

Sayfa 7 / 42