AYAKLI SU DEPOSU ONARILIYOR

e-Posta Yazdır PDF

Tepeköy'deki dış yüzeyi deforme olan ayaklı su deposunun bakım ve onarım ile çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanımız Nuri Tekin, çalışmaları yerinde inceledi.

ŞEHİR STADINA YENİ YOL

e-Posta Yazdır PDF

Belediye Başkanımız Nuri Tekin, 690 Evler semtindeki Şehir Stadı yolundaki, yol genişletme, çevre düzenleme ve yol bakım onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

GASİLHANE HİZMETE HAZIR

e-Posta Yazdır PDF

Belediyemizin yapımını tamamladığı bölgemizin en modern gasilhanesi 4 cenaze kapasiteli morgu, idare ofisi, mescidi ve taziye odasıyla birlikte hizmete hazır hale getirildi. Belediye Başkanımız Nuri Tekin, gasilhane binasında incelemelerde bulunarak son kontrolleri yaptı. Belediye Başkanımız Nuri Tekin, gasilhanenin hizmete hazır olduğunu bildirdi.

ÇEKMEN BEZİ ÜRETİCİLERİNDEN ZİYARET

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Hasanlı Köyü Merkez Mahallesi Kalkındırma Derneği'nin "Çekmene Can Veren Has Eller" projesinde buluşan köylü kadınları Dernek Başkanı Recep Tufan'la birlikte Belediye Başkanımız Nuri Tekin'i ziyaret ettiler.

ÇOCUKARIN SİNEMA KEYFİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi’nin sömestr tatiline giren öğrencilere karne hediyesi olarak hizmete sunduğu 12 boyutlu sinema gösterimi , büyük bir beğeniyle izleniyor.

Gezici sinema salonunun önünde toplanan öğrenciler, 6’şarlı gruplar halinde 8 dakikalık gösteriyi ücretsiz olarak izlemeye devam ediyorlar. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Sahilpark amfi tiyatroda konumlanan gezici sinema salonundaki 12 boyutlu sinema gösterimini öğrencilerle birlikte izledi. Sinema gösterimini izlemek için toplanan öğrencilerle de bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Nuri Tekin,  sinema gösterimini beğenip beğenmediklerini sorduğu öğrencilerden alkışlı destek aldı. Başkan Tekin, çocuklara yönelik bu tür sosyal etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyorlar. “ dedi.

Ücretsiz 12 boyutlu sinema, Çarşamba (yarın) ve Perşemle günü de iki gün süreyle, Yeni Siteler Bayraktepe Eyüp Yaman Sosyal Tesisleri’nde gösterimde olacak.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

KAYMAKAM ESKİOĞLU'NDAN İADE-İ ZİYARET

e-Posta Yazdır PDF


Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Belediye Başkanımız Nuri Tekin'e iade-i ziyarette bulundu.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette, yöresel ve bölgesel sorunlar ve çözümleri üzerine de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

YENİ OKULDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde eğitim ve öğretime açılacağı belirtilen Yeni Siteler Şahin Tepesi mevkiindeki yeni ortaokul binasının su ve kanalizasyon altyapı çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Nuri Tekin, yüklenici firmanın bir takım eksiklerinin Alaplı Belediyesi’nce tamamlanacağını belirterek, “Daha önce de açıkladığımız üzere, Yeni Siteler Şahin Tepesi mevkiinde inşaatı tamamlanan ancak yüklenici firmanın bazı eksikler bıraktığı ortaokul binasının su ve kanalizasyon altyapısıyla, çevre temizliği, çevre düzeni ve bağlantı yollarını malzemelerini de karşılamak suretiyle Belediye olarak biz yapacağız. Su ve kanalizasyon altyapı çalışmalarına başladık. Çevre temizliği ve çevre düzeninin yanı sıra, yaya ve araç bağlantı yollarını da yine biz yapacağız.  Yeni bir okula başlayacak öğrencilerimizin, okula gidiş gelişlerinde ve okullarında rahat etmelerine biz de elimizden gelen katkıyı yapacağız. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin mağdur olmalarını istemiyoruz. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

Sayfa 7 / 45