TAKSİCİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı’daki Birlik Taksi çalışanları Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ederek, çiçek takdim edip, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Birlik Taksi çalışanları, Taksi duraklarının çevresine yapılan çevre ve zemin düzenlemesiyle kendilerinin hizmet kalitesinin de artırıldığını belirterek, “Taksi durağımızın çevresi gerçekten çok güzel oldu. Bu alanda, kalıcı bir hizmet yapıldı. Sadece, taksi durağımızın çevresine değil ilçemizin her noktasına çok güzel hizmetler yapılıyor. Herkes yapılan bu hizmetlerden memnun. Tüm Birlik Taksi çalışanları ve müşterilerimiz adına size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyoruz. “ dediler.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, bu alanda çevre ve zemin düzenleme hizmeti yapılmasının uzun süre önce planlandığını belirterek, “Aciliyet sırasına göre, ilçemizin her noktasına hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Halkımıza hizmet etmek bizim asli görevimiz. Halkımızın memnuniyeti bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Bu nazik ziyaretiniz için ben de sizlere teşekkür ediyorum. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

PLAJLARIMIZ TEMİZ ÇIKTI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Toplum Sağlığı Merkezi’nin Alaplı Belediye Plajı ve Kocaman Plajı’ndan aldığı yüzme suyu numunelerinin Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda yapılan analizleri neticesinde, her iki plaj için de  “Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği’ne göre uygundur” raporu verildi.

Her iki plaj bölgesinden 29 Haziran tarihinde  alınan yüzme suyu numunelerinin laboratuvarda yapılan analizlerinde, insan sağlığını tehdit edici bir unsura rastlanmadı. Enterokok/fekal streptococ, fekal koliform bakteri ve koliform bakteri değerleri üzerinden yapılan mikrobiyolojik analizlerde değerler, mevzuatta belirtilen en üst limitin çok altında çıktı.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

KINAMA

e-Posta Yazdır PDF

Dün akşam ülkemizde, Türk Silahlı Kuvvetleri’miz mensubu bir grup askerin kalkışması sonucu maalesef polis, asker ve sivillerden oluşan yaklaşık 90 vatandaşımız şehit olmuştur. Bu olay millet olarak hepimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır.

“Darbe girişimi” de diyebileceğimiz, TSK mensubu bir grup askerin bu akıllara durgunluk veren kalkışmasını şiddetle kınıyoruz. Demokrasiye darbe vurmayı amaçlayan bu kalkışma, emniyet güçlerimizin, askerlerimizin, siyasilerimizin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizin ve her şeyden önemlisi halkımızın tüm dünyaya örnek olacak duyarlılığıyla önlenmiş ve daha fazla üzücü sonuçların ortaya çıkmasına mahal verilmemiştir. Bu tür kalkışma ve darbe girişimlerinin demokrasilerde yeri yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, tarifi Anayasa’da da belirtildiği üzere Laik, Demokratik Hukuk Devletidir. Milletimizin bölünmez bütünlüğünü amaçlayan bu yönetim yapısını ortadan kaldırmaya yönelik her türlü girişimin başarılı olması mümkün değildir. Demokrasi, tek dayanak noktamızdır. Demokrasiden başka çözüm yolu da yoktur.

Ülkemizin tarihine kara bir leke vuran bu kalkışmayı bir kez daha şiddetle kınıyor, olaylarda hayatını kaybeden polis, asker ve sivillerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.

 

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR'A KUTLAMA

e-Posta Yazdır PDF

Belediye Başkanımız Nuri Tekin, Çanakkale'de oynanan final maçında Kızılcabölükspor'u yenerek TFF Birinci Lig'e yükselen Zonguldak Kömürspor'u kutladı.

Kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanımız Nuri Tekin, "Eski günlerine dönüş yolunda önemli bir başarı yakalayan Zonguldakspor, inanıyoruz ki, 2.Lig'de de başarılı olarak tekrar asıl yeri olan Süper Lig'deki yerini alacaktır. " dedi.

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

e-Posta Yazdır PDF

Hakkari'nin Dağlıca kırsalında bölücü terör örgütüyle girilen çatışmada şehit düşen ilimiz Kozlu ilçesinden Jandarma Uzman Çavuş Tunahan Kartal, Kozlu'da kılınan cenaze namazının ardından Kdz. Ereğli Balı Mahallesi'nde toprağa verildi.

Şehidimizi son yolculuğuna uğurlama törenine, Belediye Başkanımız Nuri Tekin de katıldı.

SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

e-Posta Yazdır PDF

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

ALAPLI BELEDİYESİ 17. GELENEKSEL TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. KAYIT İÇİN BAŞVURULAR SÜNNET ÇOCUĞU VE NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİYLE BİRLİKTE BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİNE YAPILACAKTIR. SÜNNET ÇOCUĞUNUN 2009 VE DAHA ÖNCESİ DOĞUMLU OLMASI GEREKMEKTEDİR. SAYGILARIMIZLA.

Sayfa 8 / 42