YENİ OKULUN EKSİKLERİNİ BELEDİYEMİZ TAMAMLAYACAK

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, “Şahin Tepesi” olarak bilinen Devlet Hastanesi mevkiinde yapılan okul binasının eksiklerini tamamlamak için çalışmalara başladı.

Ortaokul olarak yapılan okul binası çevresinde incelemelerde bulunan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, okulun su ve kanalizasyon altyapısıyla çevre temizliğinin Alaplı Belediyesi’nce yapılacağını belirterek, “Yüklenici firma tarafından yapılan okul binasının bir takım eksikleri olduğu ve bu yüzden eğitim ve öğretime açılmasının gecikeceğinin belirtilmesi üzerine, ihtiyaç olan malzemelerini de karşılamak suretiyle Belediyemiz bu eksikleri tamamlamak için çalışmalara başladı. Öncelikle okulun su ve kanalizasyon altyapı bağlantılarıyla  çevre temizliğini yapacağız. Bunun yanında binanın fiziki eksiklerinin giderilmesine de yardımcı olacağız. Yine, öğrencilerimizin okula rahat bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak için ulaşım bağlantı yollarını da yapacağız. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, 4 gün süreyle öğrencilere yönelik 12 D sinema gösterimi sunacak.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 20 Ocak’ta yarıyıl tatiline girecek öğrencilere karne hediyesi olarak 4 gün süreyle 12 D sinema gösterimi sunulacağını belirterek, “6 kişilik gezici sinema salonunda , 23-34 Ocak tarihlerinde Sahilpark amfi tiyatroda , 25-26 Ocak tarihlerinde de Yeni Siteler Bayraktepe mevkiindeki Eyüp Yaman Sosyal tesislerinde 12 D sinema gösterimini öğrencilerimize ücretsiz olarak sunacağız. Sinema gösterimi, saat:09.00 ile 16.30 arasında 8 dakikalık gösterimlerle öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Eğlenceli günler geçirmek için tüm öğrencilerimizi 12 D sinema gösterimine davet ediyoruz. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN KAYMAKAM ESKİOĞLU'NA TEŞEKKÜR

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yazılı açıklamasında Alaplı Çayı ağzının açılması çalışmalarına katkılarından dolayı Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’na teşekkür etti. Tekin ayrıca, temizleme çalışmaları kapsamında Çay ağzından çıkarılan malzemeye depo alanı bulunması için DSİ’nin çalışmalara Pazartesi gününe kadar ara verdiğini bildirdi.

Başkan Tekin, açıklamasında şöyle dedi:

“Alaplı Kaymakamı Sayın Saim Eskioğlu’nun girişimleriyle, her an su taşkınına davetiye çıkaracak şekilde kapanan ve büyük bir tehlike oluşturan Alaplı Çayı’nın denize çıkış ağzının Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından  temizlenmesi çalışmaları Belediyemiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

Bu çalışmalar sürerken, Belediyemiz, DSİ’nin temizlik çalışmalarıyla elde edilen malzemenin hemen 150 metre mesafedeki Karşıyaka deniz  dolgu alanından denize dökülmesinin uygun olmadığını, ekonomik değeri bulunan bu malzemenin ziyan edilmeksizin daha uygun bir yerde depolanması gerektiğini DSİ yetkililerine hatırlatmıştır. Bunun üzerine DSİ yetkilileri de uygun bir depo alanı buluncaya kadar, Pazartesi günü yeniden başlamak üzere çalışmalarına ara vermiştir. Konu, bundan ibaret olup, Belediyemizin DSİ’nin çalışmalarını durdurması söz konusu bile değildir. Kaldı ki, Alaplı Çayı ve Alaplı Çayı’nın denize çıkış ağzı tamamen DSİ’nin yetkisi ve sorumluluk alanındadır. Belediyemizin, bu çalışmaları durdurma gibi bir tasarrufu ve yetkisi de bulunmamaktadır.

Bu vesileyle ilçemiz Kaymakamı Sayın Saim ESKİOĞLU’na, duyarlılığından dolayı ayrıca teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. “

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan, gelişen hızlı iletişim teknolojisiyle daha da önem kazanan gazetecilik, haberin en doğrusunu insanlara ulaştırarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme gibi çok önemli bir misyon içermektedir. Özellikle sosyal medya gibi ortamlarda, yalan yanlış her şeyin haber gibi sunularak insanların yanıltıldığı, bu yanılmanın kimi zaman telafisi olmayan bireysel ve toplumsal zararlara sebep olduğu günümüzde, gazetecilik daha da bir önem kazanmış, gazetecinin verdiği doğru bilgilere daha da ihtiyaç duyulur hale gelmiştir. Bu yönüyle bakıldığında, “demokrasinin dördüncü gücü” olarak kabul edilen basına ve bu mesleği yasal tanımına uygun bir şekilde yerine getiren basın mensuplarına daha etkin bir kimlik kazandırılması, haberin kaynağından alınması kolaylaştırılarak  doğru haberciliğin hakim kılınması, düşünce ve ifade özgürlüğü hakkının kullandırılması sağlanarak,  gazetecilerin toplumsal statüsünün daha da güçlendirilmesine ihtiyaç vardır. Sosyal medya ortamlarında, her gün onlarca yüzlerce bilginin haber gibi sunulduğu göz önüne alınırsa, kamuoyunu doğu bilgilendirme ve doğru aydınlatma temeli üzerine kurulu gazeteciliğin ve gazetecinin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Günümüzde gazetecilerin, çeşitli sebeplerle düşünce ve ifade özgürlüklerini, haber alma ve haber verme haklarını olması gerektiği şekilde kullanabildiklerini söylemek pek mümkün değildir. Gazetecilerin ekonomik endişelerinin giderilmesi, işlerinin güvence altına alınması, topluma olan katkılarını artıracak, gazetecilik kimliklerini güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

AK PARTİ'DEN BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

e-Posta Yazdır PDF


Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uysal ve partisine mensup Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte Belediye Başkanımız Nuri Tekin'i ziyaret ederek, kayınpederi Recep Baş'ın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirip başsağlığı dilediler.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ GAZETECİLERİ KUTLADI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçede görev yapan gazetecileri makamında ağırlayarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Fotoğraf makinesi görüntülü pastayı, gazetecilerle birlikte keserek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Nuri Tekin, gazetecilere çeşitli hediyeler de verdi. Başkan Tekin, gazetecilere ayrıca kutlama çiçeği gönderdi.

Gazetecilerle bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Nuri Tekin, gazetecilerin zor şartlarda çok önemli bir görevi yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek şöyle dedi:

“Gazetecilik mesleğini yapanları onurlandırmak için 10 Ocak 1961’de “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmaya başlanan, 10 Ocak 1971’den bu yana da “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanan, sizler ve demokrasimiz için büyük anlam ifade eden bu önemli günü kutlamak ve bu vesileyle de sizlerle bir araya gelerek sohbet etmek için toplanmış bulunuyoruz. Davetimize katıldığınız ve bizleri kırmadığınız için ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar, basının olmadığı bir demokrasi düşünülemez. İnsanlığın var olduğu günden bu yana insanoğlu bilgiye ihtiyaç duymuş, karşılıklı haberleşmenin ve bilgi alışverişinin yollarını aramıştır. Bugün gelişen teknoloji ve hızlı iletişimle birlikte basın günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Birbirini hiç tanımayan insanların kendi arasındaki bilgi alışverişlerini sağlayan, kamuoyunu aydınlatan, eleştirileriyle eksiklerin giderilmesini sağlayan basın mensupları yani genel tanımıyla gazeteciler, bu sektörün en önemli unsurudur. Bu mesleğin emekçileri olarak sizler, gerçekten çok önemli bir misyon sahibisiniz. Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. Gazetecilik mesleğinin toplumsal faydalarının farkında olan bizler, bugüne kadar elimizden geldiğince gazetecilere yardımcı olmaya, onların mesleklerini yerine getirmelerini kolaylaştırmaya çalıştık. Sizlerin yapıcı olan, eksiklerimizi yapıcı bir şekilde dile getiren haber ve eleştirilerine her zaman açık olduk. Sizlerle dayanışma içinde olarak topluma hizmet etmeye çalıştık.

Arkadaşlar, bugün siz çalışan gazetecilerin günü. Ben bu vesileyle, hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

BELEDİYEMİZ KAR ESARETİNE İZİN VERMEDİ

e-Posta Yazdır PDF

BELEDİYEMİZİN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI 7 İŞ MAKİNESİ VE EKİPLE GECE BOYUNCA ARALIKSIZ OLARAK DEVAM ETTİ. YOLLARIN KAPANMASINA VE ULAŞIMIN AKSAMASINA BU YIL DA İZİN VERİLMEDİ. GECE SABAHA KADAR DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR KAR YAĞIŞININ ETKİSİNİ AZALTMASIYLA SABAH DA DEVAM ETTİ. ÇALIŞMALAR HALEN DEVAM EDİYOR.ÇALIŞMALARI BELEDİYE BAŞKANIMIZ NURİ TEKİN DE GECE BOYUNCA TAKİP EDEREK YÖNLENDİRDİ.

Sayfa 8 / 45