BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI TAMAMLANDI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısı bugün yapılan tek oturumla tamamlandı.

Belediye Başkanı Nuri Tekin’in başkanlığında yapılan toplantıda, Meclis’in tatil ayı geçen yıllarda olduğu gibi oybirliğiyle Ağustos ayı olarak belirlenirken, geçici işçilerin vizeleri ve sözleşmeli personel çalıştırılması da yine oybirliğiyle kabul edildi.

Kapalı zarf usulü yapılan oylamada ise, Denetim Komisyonu üyeliklerine Nursev Akdeniz, Emine Uysal, Abdullah Ateş, Recep Erdoğan ve Melek Bozkurt seçildiler.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

CUMHURİYETİMİZİN 92.YILI KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

Çok zor şartlarda verilen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 92.yılını yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil !.. İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk,  onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, 92 yıldır olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Bizlere ve her yeni nesile düşen görev;  Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen zorlu süreci, her türlü yokluk ve zor şartlar altında hürriyet ve bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi ve bu mücadele ruhunu nesilden nesile yaşatılmasını sağlamaktır. Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık ve hürriyet ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir. Canlılığını koruyacağımız bu ruh, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasının da en büyük teminatı olacaktır.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık ve hürriyet mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi de bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ZAFER BAYRAMI MESAJI

e-Posta Yazdır PDF

30 Ağustos; Milletimizin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır.

Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir.
Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, milletimizin önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da milletimiz, ne pahasına olursa olsun, bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyecektir.

Şehit haberleriyle büyük acılar yaşadığımız bu süreçte, geçmişten bugüne, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını veren tüm şehitlerimize, vefat eden tüm gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve huzur içinde uzun ömürler dilerken, yüce Milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

RAMAZAN YARDIMLARI SÜRÜYOR

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, hayırsever kişi ve kuruluşların da desteğiyle bu Ramazan ayında da yardıma muhtaç ailelere yardımda bulunuyor.

Alaplı Belediyesi görevlileri, koliler halindeki ramazan yardımlarını bizzat yardıma muhtaç ailelerin evlerine teslim ediyor. Bu Ramazan ayında da yaklaşık 600 yardıma muhtaç aileye yardımda bulunulması hedefleniyor. Yardım dağıtımları önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısı, gündemde yer alan tek maddenin görüşülüp oylanmasıyla tamamlandı.

Belediye Başkanı Nuri Tekin’in başkanlığında, Belediye Meclisi üyelerinin tamamının katılımıyla  yapılan toplantıda, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği oybirliğiyle kabul edildi. Meclis, Temmuz ayı olağan toplantısının 2 Temmuz’da yapılmasını ve toplantının saat:14.00’de başlamasını kararlaştırdı.

RECEP ERDOĞAN’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Belediye Meclisi’nde, Belediye Meclisi Üyesi Recep Erdoğan’a doğum günü sürprizi yapıldı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 35 yaşına giren Belediye Meclisi Üyesi Recep Erdoğan’ın doğum gününü pastayla kutladı. Belediye Başkanı Nuri Tekin ve tüm Belediye Meclisi üyelerince doğum günü kutlanan Meclis Üyesi Recep Erdoğan, sürpriz kutlamaya teşekkür ederek karşılık verdi. Kutlamanın ardından Meclis üyeleri,  birim müdürleri ve amirlerine pastanın yanı sıra, Meclis Üyesi Recep Erdoğan’ın getirdiği tatlı ikram edildi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

MOLLABEY YOLUNA YENİ DÜZENLEME

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, Mollabey grup yolunun Sanayi Sitesi mevkiinde çok kapsamlı bir düzenleme çalışması başlattı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Mollabey grup yolunun Küçük Sanayi Sitesi mevkiinde sıkıntılar yaşandığını belirterek, “Bu noktada, hem heyelan tehlikesi yaşanıyordu, hem de araç ve yaya trafik akışında sıkıntılar yaşanıyordu. Bu nedenle bu güzergahta çok kapsamlı bir çalışma başlattık. Toprak kaymasının yaşandığı bu noktada, hem yolu genişleteceğiz hem de taş duvar yaparak toprak kaymasını önleyeceğiz. Aynı zamanda bu güzergahta parke kaplama ve kaldırım çalışması yapacağız. Yapacağımız bu geniş kapsamlı çalışmalar tamamlandığında, burada yaşanan sıkıntılar da sona ermiş olacak. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

KARŞIYAKA DOLGU ALANINDA DA ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, Erdemyuva-Taşbaşı deniz dolgu alanının ardından Karşıyaka Mahallesi deniz dolgu alanında da sosyal alan çalışmalarına başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Karşıyaka Mahallesi deniz dolgu alanında da çalışmalara başladıklarını belirterek, “Mevcut haliyle halkımızın sosyal ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak kalan bu alanı, alt ve üst yapısıyla birlikte yeniden yapıyoruz. Bu alanın zemin kodunu, yol ile aynı seviyeye getireceğiz. Bunun için bu alanda zeminle birlikte dolgu çalışmalarına başladık. Zemin kodlama çalışması tamamlandıktan sonra, burada modern bir sosyal alan düzenlemesi yapacağız. Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanıyla birlikte bu alan da ilçemizin sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir rol oynayacak. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

Sayfa 9 / 40