ARALIK AYI MECLİS TOPLANTIMIZ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan toplantısı bugün yapılan ikinci oturumla tamamlandı.
Belediye Başkanımız Nuri Tekin'in Belediye işlerinin takibi için şehir dışında bulunmasından dolayı Belediye Başkan Vekili Ramazan Akdeniz'in başkanlığında yapılan toplantıda, 2017 yılı gelir tarifesi oybirliğiyle kabul edildi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

e-Posta Yazdır PDF

HAİN TERÖRÜ LANETLE KINIYORUM
Dün akşam İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırısında ikisi Zonguldak ilimizden 30'u polis, 8'i sivil olmak üzere 38 polisimiz ve vatandaşımız şehit düşmüş, çok sayıda polisimiz ve vatandaşımız da yaralanmış, yüreğimize bir kez daha büyük bir ateş düşmüştür. 
Acımız, üzüntümüz, kelimelerle tarif edilemeyecek kadar büyüktür. İnsanlıktan nasibini almamış, hain terör yine ocaklara ateş düşürmüş, milletimizi büyük bir acıya boğmuştur. Kalleş terör ve terör örgütleri şunu bilmelidir ki, onların bu hainliği, milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğini bozamayacak, milletimiz birbirine daha da kenetlenecek ve yaralarını saracaktır. Kalleş terör, kirli emellerine ulaşamayacak, hainlikleri tarihe kara bir leke olarak düşecek ve hiç unutulmayacaktır. Eninde sonunda, yaptıklarının cezasını ödeyecekler ve yok olmaktan kurtulamayacaklardır.
Bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Ereğlili şehidimiz İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu ve Kozlulu Polis Memuru Hasan Bilgin ile tüm şehitlerimize, Alaplı Belediyesi, Alaplı halkı ve şahsım adına Allah'tan rahmet, ailelerine ve yüce Milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralı polis memurlarımız ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. 
BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

Nuri TEKİN
Alaplı Belediye Başkanı

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
Hain terör saldırısında 38 polis ve vatandaşımızı şehit olmasının, onlarca vatandaşımızın da yaralanmasının derin acısını yaşadığımız bir günde tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlit Kandilini kutluyor, Kandil Gecesinin ülkemizin ve insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını diliyorum.
Nuri TEKİN
Alaplı Belediye Başkanı

HAİN GİRİŞİME ORTAK TEPKİ

e-Posta Yazdır PDF

15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişimi Alaplı'da yapılan ortak basın toplantısıyla bir kez daha kınandı.
Alaplı Belediye Çaybahçesi'nde yapılan kahvaltılı basın toplantısına, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Fuat Gençer, Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam, Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi temsilcileri, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Alaplı Kent Konseyi Başkanı İsmail Korkut, Kızılay Derneği Başkanı Hayri Yiğit, Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve basın mensupları katıldı.
Yapılan ortak imzalı basın açıklamasını Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal okudu. Hain darbe girişiminin bir kez daha lanetlendiği basın açıklamasında şöyle denildi:
"15 temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişimi, Güvenlik ve Emniyet güçlerimizin ve halkımızın kararlı ve ölümüne karşı çıkışıyla püskürtülmüş ve ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır. Bu hain girişime karşı canını vererek şehit düşen askerimiz ve polisimiz ile vatandaşlarımıza bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.
Bu süreçte, askerimiz, polisimiz, siyasetçilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve her şeyden daha önemlisi halkımız bir bütün olarak büyük bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergilemiş, büyük Türk milletinin zor zamanlarında nasıl bir araya gelebildiğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu aziz milletin bir ferdi olmanın gururunu bir kez daha yaşadık. Milletimizle ne kadar gurur ve onur duysak azdır. Şanlı bir tarihi geçmişe sahip olan bu büyük milletin sergilediği bu birlik ve beraberlik, ülkemizi kaosa sürüklemeye çalışanlara karşı verdiği bu büyük mücadele, aynı zamanda ülkemizin geleceğine olan güvenli bakış açımızı bir kez daha perçinlemiş ve ülkemizi içten ve dıştan yıkmak isteyenlere de çok anlamlı bir mesaj vermiştir. Büyük Türk milleti, milli ruhunu bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir.
Başlangıçta da ifade ettiğimiz gibi ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır. 15 Temmuz akşamından başlayarak yaklaşık 16 gündür olası yeni bir kalkışmaya karşı tüm kurum ve kuruluşlarıyla beraber teyakkuz halindeki bekleyişini sürdüren milletimiz, alanlardan ayrılmayarak böyle bir kalkışmaya bir daha izin vermeyeceğinin azim ve kararlılığı içinde olduğunu göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. Ülkemiz bugün dünden daha güçlüdür.
Demokrasiyi ve demokrasinin getirdiği özgürlükleri sekteye uğratan, kan ve gözyaşından başka bir sonucu olmayan, toplumun büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olan darbeler, çağdışıdır ve darbeciler de çağdışı zihniyetin hastalıklı bireyleridir. Maalesef bu hastalıklı zihniyetler zaman zaman bu tür gerici kalkışmalar içine girebilmektedir. Toplumsal bilinç, ülkemizde de yaşanan bu çağdışı zihniyete izin vermemiştir ve bundan sonra da vermeyecektir.
Alaplı olarak bu hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. Bu süreçte hayatını kaybederek şehit düşen, asker, polis ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha allah’tan rahmet, yaralı ve gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimize büyük geçmiş olsun diyor, saygılar sunuyoruz.

DEKORATİF ŞELALEDE İLK DENEME

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi’nin ilçeye görsel bir güzellik katmak amacıyla Alaplı ilçe merkezinden Akçakoca-Alaplı-Ereğli karayoluna giriş yolu üzerinde inşaatına devam ettiği dekoratif yapay şelalenin ilk denemesi yapıldı.

Dekoratif şalelenin deneme çalışmasını yerinde takip eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 50 metre boyunda, ortalama 7,5 metre yüksekliğindeki kademeli-kaskatlı yapay şelalenin ilçeye farklı bir görsel zenginlik kazandırdığını ifade etti.

Başkan Tekin, dekoratif şelale inşaatının kısa bir sürede tamamlanacağını belirterek, “Yapımını tamamlamak üzere olduğumuz ve ilk denemesini yaptığımız  yapay şelalenin çevresinde su ve ışık oyunları, doğal görünümlü yapay kayalar, bitki cepleri, farklı renklerde aydınlatma, zeminde yapay havuz, kenarlarında da dinlenme ve fotoğraf çektirme alanları olacak. İlçemize giriş yapan misafirlerimizi ya da ilçemizden geçiş yapan vatandaşlarımızı renkli ve doğal görüntüsüyle karşılayacak olan bu şelale kısa süre içerisinde bitirilerek bütün unsurlarıyla çalışır hale gelecek. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

 

60 ÇOCUK ŞÖLENDE BULUŞTU

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi 17. Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında, 1-3 Ağustos tarihleri arasında gruplar halinde sünnet ettirilecek 60 çocuk bugün sünnet kıyafetleri giydirilerek eğlendirildi.

Sünnet olacak çocuklar kıyafetlerini giydikten sonra önce Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i, ziyaret ettiler.  Sünnet aracıyla birlikte şehir içinde gezdirilen sünnet çocukları aileleriyle birlikte Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar’ı da ziyaret ettiler. Alaplı Kaymakamı Çağlar sünnet çocuklarına hediyelerini verip, artık erkekliğe ilk adımı attıklarını belirterek vatana, millete hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini diledi.

Alaplı Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törende ise Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kaymakam Altuğ Çağlar ve diğer protokol üyeleriyle birlikte sünnet çocuklarına hediyelerini verdi. Törenin açılışında konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sünnet şöleninde düzenlenmesi planlanan eğlenceleri 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi ve sonrasındaki süreç nedeniyle iptal ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki yıl inşallah daha güzel bir ortamda, coşkulu bir eğlenceyle gerçekleştireceğiz. Darbe mağduru bir ailenin ferdi olarak 15 Temmuz’daki darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerimle, acil şifalar diliyorum.  Erkekliğe ilk adımı atan tüm sünnet çocuklarımızın ileride vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar olmalarını diliyor, ailelerine de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.“ dedi.

Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da konuşmasında 15 Temmuz’daki darbe girişimini kınayarak başladığı konuşmasında, sünnet çocuklarının önümüzdeki günlerde sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atacaklarını belirterek, “Bu çocuklarımız artık adam oluyorlar. İnşallah onların damatlıklarını da göreceğiz. “ dedi.

Konuşmaların ardından Müftü Mehmet Bektaş, hayır duası okudu. Sünnet şöleni, lunaparkta çocukların eğlendirilmesiyle sona erdi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

HALİSDEMİR İSMİYLE YAŞAYACAK

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, 15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişimi akşamı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci generali alnından vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in  ismini bir sokağa vererek yaşatacak.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı büyük bir vatanseverlik göstererek demokrasinin sembolü haline geldiğini, bu nedenle ismini bir sokağa vererek yaşatacaklarını bildirdi. Darbe girişiminin yaşandığı ilk gün yaptığı açıklamada ifade ettiği gibi, birlik ve beraberliğin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, din ve vicdan hürriyetinin en büyük teminatının laik, demokratik sosyal hukuk devleti olduğunu bir kez daha tekrarlayan Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Darbelerin, gerek bireysel ve gerekse kurumsal olarak  en çok acısını çekmiş bir siyasi geleneğin  temsilcisi olarak, darbeye karşı durmanın herkesin ortak sorumluluğu olması gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Darbe acı, gözyaşı, kan demektir, özgürlüklerin kısıtlanması, geriye gidiş demektir. Bunun bilincinde olan kahraman vatan evladı Ömer Halisdemir, darbeci generali alnından vurarak Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın darbeciler tarafından ele geçirilmesine mani olmuş, kendisi de şehit olarak demokrasi tarihine geçmiştir. Astsubay Başçavuş Halisdemir’e, bu kutsal mücadelede hayatını kaybeden asker, polis ve tüm demokrasi şehitlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum. Ayrıca, yaralı asker, polis ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Halkımız, onları hiç unutmayacak ve aziz hatıralarını her zaman yaşatacaktır. Biz de bu anlamda Alaplı Belediyesi olarak, ülkemiz için canını veren vatan ve demokrasi şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatmak için Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini ilçemizde bir sokağa vereceğiz. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

Sayfa 10 / 45