BİRİNCİYE MASA TENİSİ TAKIMI

e-Posta Yazdır PDF

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları (TAP) Derneği ile Zonguldak’taki belediyeler arasında yapılan protokol doğrultusunda düzenlenen atık pil toplama kampanyasında Zonguldak birincisi olan Alaplı Merkez İlkokulu’nun ödülünü Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin verdi.

Alaplı Merkez İlkokulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Nuri Tekin, atık pil toplama kampanyasında birinci olan okulun hediyesi olan masa tenisi takımını Okul Müdürü Bayram Arslankaya’ya teslim etti. Okul Müdürü Arslankaya, öğretmen ve öğrencilerle de bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Nuri Tekin, Okul yöneticileri ve öğrencileri, çevreye duyarlılıklarından ve aldıkları ödülden dolayı kutladı. Tenis masasının kurulmasına da yardımcı olan Başkan Tekin, tenis oynayarak masanın açılışını da kendisi  yaptı.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

NİSAN SAYIMIZ ÇIKTI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi’nin aylık yayın organı “Alaplı Belediye Haber” gazetesinin Nisan sayısı çıktı. Ücretsiz olan gazetenin vatandaşlara dağıtımına da başlandı.

Alaplı Belediyesi’nin son bir ayda öne çıkan çalışmalara yer verilen gazetenin Nisan sayısında, “İlçemize çok yakıştı” başlığıyla yeni yapılan Atatürk Anıtı manşet haber olarak yer aldı. Gazetenin sürmanşetinde ise Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanındaki çalışmalara yer verildi.

Her sayısı 5 bin adet olarak basılan gazetenin diğer sayfalarında ise yol, çimlendirme ve ağaçlandırma  çalışmaları ön planda yer aldı.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaza hazırlanan Taşbaşı-Erdemyuva mevkiinde devam eden çalışmaları inceledi.

Alaplı Belediyesi’nin Taşbaşı-Erdemyuva deniz sahilini yürüyüş yolları, sağlıklı yaşam araç ve gereçleri, oturma ve eğlence alanları ve sosyal tesisleriyle yaza hazırlama çalışmaları devam ederken, çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Nuri Tekin, “İlçemizin sosyal yaşamına büyük bir zenginlik kazandıracak olan bu alanın bir kısmını daha sosyal donatımlarıyla birlikte yaz ayında halkımızın hizmetine sunacağız. “ dedi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanına Çaybahçesi’nin arkasından başlayarak İncivez deresinin denizle birleştiği noktaya kadar yürüyüş yolu ve yol güzergahına da sağlıklı yaşam ve araç gereçleri monte ettiklerini, ayrıca yürüyüş yolu güzergahını hazır çim sermek suretiyle çimlendirip, ağaçlandırdıklarını hatırlatarak, “Vatandaşlarımızın oturup dinlenebilecekleri kafeterya ve yürüyüş yolu güzergahına da oturma alanları yapıyoruz. Alternatif yürüyüş yolları da ilave ediyoruz. Yaz ayında bu alanın bir kısmını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

MAYIS MECLİSİ TAMAMLANDI

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı bugün yapılan tek oturumla tamamlandı.

Belediye Başkanı Nuri Tekin’in başkanlığında yapılan Mayıs ayı olağan toplantısında, Belediye kadrolarına yapılan atamayla ilgili Belediye Meclisi üyelerinin bilgilendirilmesinin ardından, 2014 mali yılı kesin hesabı ve Belediye’ye  itfaiye aracı alımı için İller Bankasından teminat mektubu alınmak suretiyle yurtiçi bankalardan kredi kullanılması için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddesiyle ilgili olarak Meclis üyelerini bilgilendiren Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, DMO’dan, ilçeye 25-30 yıl hizmet edebilecek çok fonksiyonlu bir itfaiye aracı almayı planladıklarını, çok uygun fiyata alınacak olan bu aracın ilçeye çok yararlı olacağını söyledi.

Önerge ile gündeme alınan; Yeni Siteler Mahallesi’nde inşaatı devam eden park projesine “Eyüp Yaman Sosyal Tesisleri” isminin verilmesi ve Makedonya’nın Üsküp kentinde yapılacak olan Güzel Sanatlar Ürün Festivali’ne Alaplı Belediyesi’nin katılımının  sağlanması oybirliğiyle kabul edildi.

Önergelerle ilgili Belediye Meclisi üyelerini bilgilendiren Başkan Tekin, “Yeni Siteler Mahallesi’nde yapımı devam eden park projesi için bizden parka isim vermemiz talep edildi. Biz de, ilçemizin kurucu Belediye Başkanı merhum Eyüp Yaman’ın isminin bu parka verilmesinin uygun olacağını düşündük. Merhum Belediye Başkanımız Eyüp Yaman’ı da bu vesileyle şükranla ve rahmetle anıyorum. “ dedi.

Başkan Tekin, Makedonya’nın Üsküp kentinde yapılacak olan Güzel Sanatlar Ürün Festivali’ne, Alaplı’nın da Anneler Derneği’nin organizasyonunda yöresel bir grupla temsil edileceğini belirterek, “Resmi işlemler için Belediye Meclisimizin karar alması gerekiyor. Bu organizasyonun Belediyemize herhangi bir maliyeti de yok. “ dedi.

BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ ANIT ALANINI VE SAHİLİ GEZDİ

Bu arada Belediye Meclisi toplantısının ardından Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte, yapımı tamamlanan Atatürk Anıtı alanını ve Taşbaşı deniz  dolgu alanında çalışmaları devam eden sahili gezdi; Meclis üyelerine çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

e-Posta Yazdır PDF

Tarihte yerini almış, alın teri üzerine kurulu büyük bir mücadelenin simgesi olan 1 Mayıs, bugüne kadar emeğin evrensel değerlere ulaşması için tarihe not düşüren hak arayışlarının yolunu açmış ve açmaya devam etmektedir.

Emeği “en yüce değer” olarak kabul edenlerin bayramı olan 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü, bu yıl da, barış, özgürlük ve demokrasinin, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam  hakkının tüm dünyaya haykırıldığı bir bayram günü olarak tarihteki yerini alacaktır.

Alın terinin karşılığı olan emek, insan yaşamı için büyük bir öneme haizdir. Bu yüzden herkes emeğe saygı duymalı ve emekçinin hakkını korumalıdır. Göreve başladıktan sonra taşeron  çalışanlarımızın içerideki birikmiş alacaklarını kısa bir sürede ödeyip, maaşlarında da yüzde 50’ye varan oranlarda artış yapmış, bunun yanında tüm çalışanlarımızın çalışma hakkını korumuş ve maaşlarını düzenli olarak ödemiş ve ödemeye devam eden  bir belediye başkanı olarak, bundan sonra da  emeğin ve alın terinin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm emekçilerin, 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutlar, bu anlamlı günün ,ekmeğini alın teriyle kazanan tüm emekçi kesimin, daha özgür, daha demokratik, daha barışçıl, alın terinin karşılığını tam olarak alabildiği bir dünya düzenine  öncülük etmesini dilerim.

 

Nuri TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı

KARAYOLU REFÜJÜ YEŞİLLENDİ

e-Posta Yazdır PDF

Alaplı Belediyesi, Alaplı-Akçakoca karayolu orta refüjünde çimlendirme ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ereğli-Düzce karayolunun Ereğli güzergahındaki orta refüjünde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Akçakoca güzergahında da çimlendirme ve çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Hazır çim sermek suretiyle ilçemiz sınırlarından geçen karayolu orta refüjünü çimlendiriyoruz. Yan refüjlerde de çevre düzenleme çalışması yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında, refüjler ve karayolu daha güzel bir görüntüye kavuşacak. “ dedi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

KOLTUKLAR ÇOCUKLARIN

e-Posta Yazdır PDF

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in koltuğunu teslim ettiği 5. Sınıf öğrencisi Hasan Çelik’in ilk talimatı okul bahçelerine bank konulması oldu.

Okul Müdürü Murat Asma, Rehber Öğretmen Deniz Tuğçe Yılmaz’la birlikte Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret eden Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Hasan Çelik, temsili olarak Başkanlık koltuğuna oturdu. İlçeye hizmet etmek için sabırsızlandığını belirten temsili başkan Hasan Çelik, ilk talimatını da “Okul bahçelerine banklar konulsun” diyerek verdi. Okulunun yolunun onarılmasını ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanmasını da isteyen temsili başkan, hedefinin astronot veya mühendis olmak olduğunu söyledi.

Temsili başkanın talimatlarını not ettiren Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, talimatların değerlendirilmesini istedi. Çocukların iyi yetişmesine büyük önem verdiklerini de belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Çocuklarımız ve yetişkinler için önümüzdeki yaz ayından başlayarak eğlenceye, dinlenmeye  dayalı sosyal alanları hizmete sunacağız. Hem Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanı, hem de Karşıyaka Mahallesi deniz dolgu alanında çalışmalarımız devam ediyor. “ dedi.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Nuri Tekin, temsili başkan Hasan Çelik’e çeşitli hediyeler verdi.

ALAPLI BELEDİYESİ

BASIN YAYIN BÜROSU

Sayfa 10 / 40