Başkan'ın Özgeçmişi

Başkan'ın Özgeçmişi

1967 yılında Alaplı ‘da doğan Nuri Tekin, İlk orta ve Lise öğrenimini Alaplı’da tamamladı. 1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Alaplı Gençlik Kollarında siyasi hayatına başlayan Tekin, CHP Alaplı İlçe Başkanlığının çeşitli kademelerinde görev aldı. 2 dönem CHP Alaplı İlçe Başkanlığı 2 dönem Belediye Meclis üyeliği,2 dönem Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ve Spor Kulüplerinde görev almıştır.  


Aynı zamanda Ticaretle de uğraşmaktadır.

 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı olmuş ve yapılan seçimler sonucunda Alaplı halkının oylarıyla Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. 5 yıl boyunca İlçede bir çok projeye imza atan Tekin, 2019 Mart ayında yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde rekor oyla tekrar Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

10 yıl boyunca İlçede çok önemli projelere imza atan altyapı ve üst yapılarda yaptığı yeniliklerle 2024 yılı Mart ayında yapılan seçimlerde 3 dönem üst üstte seçim kazanan ilk Belediye başkanı olarak Alaplı tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

 Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.