ALAPLI HALKINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

ALAPLI HALKINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Alaplı Belediyesi koordinesinde toplanan ve depremzedelere ulaştırılmak üzere giysi, gıda, ısınma ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım tırları deprem bölgelerine uğurlandı.
Alaplı, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan 10 il için tek yürek oldu. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in yardım çağrısı ardından Belediye Halk Masası tarafından yürütülen kampanyaya yardımseverler yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar tarafından getirilen yardımlar Belediye personeli tarafından paketlenerek yardım tırına yüklendi. Deprem bölgelerine gönderilen yardım tırlarını Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye personeli deprem bölgelerine uğurladı.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yaraları saracaklarını belirterek, “Öncelikle Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremde, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Son yılların en büyük afetiyle karşı karşıyayız. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yaralarımızı saracağız. Başlattığımız ve çığ gibi büyüyen yardım kampanyasına destek veren ve katılan Gümeli Belediyemize, CHP Alaplı ve Ereğli İlçe teşkilatlarına, CHP Alaplı Kadın Kollarına, Belediye Meclis üyelerimize, Mahalle Muhtarlarımıza, derneklerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Erçal fındık fabrikasına ve tüm vatandaşlara, Erçal fındık fabrikasına çok teşekkür ediyorum. Halkımız kampanyaya başladığımız ilk günden itibaren canı gönülden yardımlarını ulaştırmaya çalışıyorlar. Alaplı Belediyesi olarak depremin ilk gününde Valiliğimizin himayesinde Belediyemizden 10 kişilik ekibimiz deprem bölgesine gitti. Ayrıca dün Ormanlı Beldesi’nde İşadamları Özgür Karaman ve Hamdi Güney'e ait iş makinelerini Belediyemizin öncülüğünde deprem bölgesine uğurladık. Şuanda iş makineleri o bölgede enkaz kaldırma çalışmalarına yardımcı oluyorlar. Bugünde halkımızın desteği ile toplanan yardımları deprem bölgelerine gönderiyoruz. Ayrıca yine deprem bölgesine bir tır yakacak fındık kabuğu gönderiyoruz. Fındık kabuğunu depremde zarar gören tüm illerimize göndereceğiz. Destek veren, yardım eden tüm vatandaşlara tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.


Fotoğraflar