ALAPLI, ALAPLI OLALI BÖYLE ŞÖLEN GÖRMEDİ.

ALAPLI, ALAPLI OLALI BÖYLE ŞÖLEN GÖRMEDİ.
Alaplı Belediyesi tarafından bu yıl 23.sü gerçekleştirilen sünnet şöleninde 70 çocuk erkekliğe ilk adımı attı. Festival havasında gerçekleşen Sünnet Şöleninde Alaplı tarihi günlerinden birini yaşadı.
Saat 11.00’da sünnet çocuklarının amfi tiyatroda giydirilmesi ile başlayan Sünnet şöleni, Alaplı Karşıyaka Cumhuriyet Parkı’ndan Mehteran takımı, atlı fayton ve sünnet çocukları için getirilen gezi arabasıyla birlikte düzenlenen kortej yürüyüşü ile devam etti.
Oldukça yoğun bir katılımın olduğu kortej yürüyüşü Karşıyaka Cumhuriyet Parkı’ndan başlayarak Hükümet Caddesi üzerinden Amfi tiyatroya kadar devam etti. Düzce Belediyesi Mehteran takımının görkemli konseri kortej yürüyüşüne ayrı bir coşku katarken Sünnet Şöleni adeta festival havasına döndü ve Alaplı tarihi günlerinden birini yaşadı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri kortej yürüyüşü sonrası Alaplı Sahil Park Amfi Tiyatro’da devam eden Sünnet Şöleni etkinlikleri kapsamında Düzce Belediye mehteran takımı bir konser verdi. Konserin ardından sahneye çıkarak bir konuşma yapan Alaplı Başkanı Nuri Tekin; ‘9 yıldır Alaplı’mıza hizmet etmek için canla başla çalışıyoruz. 9 yılımız bitti, 10. Yılımıza giriyoruz. Bu süreçte İlçemize çok önemli ve çok güzel hizmetler yaptık. Gecemize gündüzümüze katarak Alaplı’mıza en iyi hizmeti verebilmek için var gücümüzle çalıştık’ dedi.
‘ ALAPLI’DA Kİ KARDEŞLİK HAVASINI BOZMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK’
Bugüne kadar siyaset yapmadan, hiç kimseyi ayırmadan çalıştıklarını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘ Alaplı’da hepimiz biriz hepimiz kardeşiz hepimiz bu memlekette oturuyoruz. Ben her zaman söylüyorum. Alaplı’nın bir beldesi ve 52 köyü ile beraber biz biriz. Alaplı’da yaşayan, nefes alan Alaplı’da yaşayan herkes Alaplılıdır. Bu güzel ilçemizde kardeşçe ve dostça yaşamayı cenazemizde, düğünümüzde kavgamızda neşemizde bir olmayı öğrendik. Bunu sürdüremeye bir olmaya devam edeceğiz. Bu kardeşliğimiz Alaplı’da kimsenin bozmasına gücü yetmeyecek. Hiç kimse heveslenmezsin. Bizler siyaset yapmadan güzel Alaplı’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz’ dedi.
BİZLERE DESTEK OLAN HERKESE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Sünnet çocuklarının memlekete ve devlete hayırlı birer birey olmalarını temenni ettiklerini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Allah inşallah bugün burada sünnet olacak olan tüm çocuklarımıza damatlıklarını da görmeyi nasip eder. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan başta Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Siyasi Parti başkan ve yöneticilerimize, Oda ve Sivil toplum örgütü başkan ve yöneticilerimize, Türk Metal Kdz. Ereğli Şube Başkanlığına, Belediye ve İl Genel Meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, Belediyemiz personeline, özellikle siz değerli vatandaşlarımıza, esnafımıza, iş adamlarımıza ve bizlere bugün Düzce Belediyesi Mehteran Takımını göndererek şölenimize destek olan Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’ye, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve bizlere destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum’ dedi.


Fotoğraflar