SAHİL PARKTA DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

SAHİL PARKTA DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük felakette hasar gören Dolgu alanı Sahil Park’ta düzenleme ve yenileme çalışmalarını tamamlayarak yaza hazır hale getireceklerini bildirdi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkan Yrd. Yaşar Çevik, Belediye Meclis üyeleri ve daire Müdürleri Sahil Park, 100. Yıl Sahil Park ve Karşıyaka Cumhuriyet Parkında incelemelerde bulundu.
Geçtiğimiz yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle büyük hasarın meydana geldiği Alaplı Sahil Parkta yapılacak olan düzenleme ve yenileme çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Tekin, “Geçtiğimiz Kasım ayından Batı Karadeniz bölgesinde büyük bir felaket yaşadık. Alaplı’mızda Sahil Park’ta olumsuz hava koşulları sonrası büyük hasar meydana gelmişti. Basketbol sahamız, tenis kortumuz kullanılamaz hale geldi. Çocuk parkımızda büyük hasar oluşmuştu. Oyun ve oturma gruplarımızın birçoğu yıkılarak kullanılmaz hale gelmişti. Halkımızla el ele vererek büyük bir temizlik çalışması yapmıştık. Ancak Deniz dolgu alanındaki hasar çok büyük olduğu için ekip arkadaşlarımızla birlikte neler yapabiliriz diyerek yerinde inceledik. Öncelikle Sahil Parkımızda eksiklerini gidermek için çalışmalara başladık. Oturma alanlarını yenilerek düzenlemeler yapacağız. Sahil Parkımızı yaza hazır hale getireceğiz. Eskisi gibi yine çok güzel ve cıvıl, cıvıl olacak. Bu yıl birçok etkinlikleri burada hep birlikte yapacağız.” dedi.


Fotoğraflar